Say Hello to Germany

Say Hello to Germany

20 grudnia 2021 r. odbyło się pierwsze nieformalne spotkanie online Say Hello to Germany w ramach projektu ENHANCE Tandems. Wydarzenie poprowadziła Liv Jakbczyk, lektor DAAD na Politechnice Warszawskiej, a współorganizatorem była Dorota Chromińska, pełnomocnik tandemów językowych w Studium Języków Obcych PW oraz Joanna Kret, koordynator Tandemów Językowych. W spotkaniu wzięło udział 30 studentów z 7 uczelni ENHANCE, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Niemczech oraz zintegrować się z osobami ze społeczności ENHANCE Tandem.

Podczas spotkania studenci poznali ciekawostki o niemieckich uczelniach, jedzeniu, języku, historii oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Uczestnicy pracowali w pokojach na MS Teams, gdzie mieli okazję się poznać, obejrzeć krótkie filmy i wspólnie przedyskutować kilka pytań. Na zakończenie spotkania odbył się quiz o Niemczech, aby sprawdzić, czego nauczyli się studenci. Najlepsi studenci zdobyli nagrody, książki w języku niemieckim.

Say Hello to Germany było pierwszym nieformalnym spotkaniem w ramach projektu ENHANCE Tandem. Wkrótce takich wydarzeń będzie więcej. Aby być na bieżąco z przyszłymi wydarzeniami lub znaleźć partnera do tandemu, dołącz do projektu ENHANCE Tandem, wypełniając formularz: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=nCJQO3jNiEWbz5e3Yp4vD5rR0CRRUDJOlovNjtzBmtxUQk5aOTZWSUIzSlcxR1k5RVBWUjBONjdTOS

Say Hello to Germany 2