Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

Drodzy Studenci i Przyjaciele Tandemów Językowych

życzymy Wam zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych.

The Ukrainian Language Room

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do platformy Tandemów Językowych został dodany język ukraiński.

Say Hello to Sweden

31 Marca 2022, 14:00 - 15:30

Zapraszamy na drugie spotkanie online w ramach projektu Tandemy Językowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Szwecji?

Dołącz do Tandemów językowych w semestrze letnim 2022

Już ponad 900 uczestników dołączyło do projektu ENHANCE Tandems, aby uczyć się i ćwiczyć języki obce. Nadal możesz stać się częścią tej międzynarodowej społeczności. Wejdź po więcej i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Say Hello to Germany

20 grudnia 2021 r. odbyło się pierwsze nieformalne spotkanie online Say Hello to Germany w ramach projektu ENHANCE Tandems. Wydarzenie poprowadziła Liv Jakbczyk, lektor DAAD na Politechnice Warszawskiej, a współorganizatorem była Dorota Chromińska, pełnomocnik tandemów językowych w Studium Języków Obcych PW oraz Joanna Kret, koordynator Tandemów Językowych. W spotkaniu wzięło udział 30 studentów z 7 uczelni ENHANCE, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Niemczech oraz zintegrować się z osobami ze społeczności ENHANCE Tandem.

Drugie spotkanie inauguracyjne projektu Tandemy językowe

Zapraszamy studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych do wzięcia udziału w drugim Spotkaniu Inauguracyjnym Tandemów Językowych. Podczas spotkania przedstawimy projekt i wyjaśnimy jak można z niego skorzystać, aby rozwijać swoje umiejętności językowe. Poniżej program spotkania oraz link do rejestracji.

Projekt Tandemy językowe oficjalnie rozpoczęty

25 października 2021 r. projekt Tandemy językowe został oficjalnie rozpoczęty. Projekt jest częścią działań w ramach konsorcjum ENHANCE. W tym inauguracyjnym spotkaniu wzięło udział ponad 300 studentów i pracowników ze wszystkich uczelni partnerskich ENHANCE.

Language Tandem Kick-Off Meeting

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE. Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

data - poniedziałek, 25 października, 14:00-15:00

Tandemy językowe na Facebooku

Obserwuj Tandemy językowe na Facebooku (https://www.facebook.com/enhance.tandems). Bądź na bieżąco.

Politechnika Warszawska w konsorcjum ENHANCE

W listopadzie 2020 roku powstało konsorcjum ENHANCE, w którego skład weszło 7 czołowych europejskich uczelni technicznych: Politechniki w Berlinie, RWTH w Aachen, Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu, Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim, Politechniki w Mediolanie, Politechniki w Walencji i Politechniki Warszawskiej.

Pierwsze spotkanie grupy WP3+

28.01.2021 odbyło się pierwsze spotkanie grupy WP3+, podczas którego przedstawiciele uczelni partnerskich rozpoczęli prace na projektem Tandemy językowe.

Drugie spotkanie grupy WP3+

25.02.2021 odbyło się drugie spotkanie grupy WP3+, podczas którego przedstawiciele uczelni partnerskich omówili zawartość i funkcjonalności strony internetowej dla tandemów językowych oraz zaplecze pedagogiczne (bibliotekę tandemową) dla uczestników projektu.

Konferencja otwarcia konsorcjum ENHANCE

Zapraszamy do udziału w konferencji “Launching the Future” – pierwszym publicznym wydarzeniu skierowanym do pracowników, studentów i doktorantów uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE.

Trzecie spotkanie grupy WP3+

25.03.2021 odbyło się trzecie spotkanie grupy WP3+, podczas którego przedstawiciele Centrów Językowych uczelni partnerskich dyskutowali na temat połączenia kursów językowych organizowanych przez uczelnie z tandemami językowymi w ramach konsorcjum ENHANCE.

Studium języków obcych na PW współtworzy tandemy

Studium języków obcych na Politechnice Warszawskiej dołącza do projektu Tandemy językowe. W ramach współpracy z lektorami z SJO na PW powstaje bank materiałów dla uczestników projektu oraz wskazówki metodyczne.