ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE składa się z 10 czołowych europejskich uczelni technicznych: Politechniki w Berlinie, RWTH w Aachen, Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu, Politechniki w Delft, Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim, Politechniki w Mediolanie, Politechniki w Walencji, Politechniki Warszawskiej, Politechniki w Zurychu oraz dwóch partnerów stowarzyszonych z Ukrainy - Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Na uczelniach konsorcjum kształci się łącznie 245 000 studentów. Zatrudniają one ponad 41 300 pracowników. W ciągu ostatnich 5 lat w różnych programach wymiany między uczelniami ENHANCE wzięło udział 4400 pracowników i studentów tych uczelni. Partnerzy uzyskali łącznie ponad 4 050 patentów.

Celem projektu jest systemowa, strukturalna i trwała współpraca między uczelniami konsorcjum, która doprowadzi do wypracowania nowych rozwiązań wykraczających poza dotychczasowe modele współpracy.

Cele szczegółowe, które przyjęły uczelnie ENHANCE, obejmują:

 
1. Wprowadzenie na szeroką skalę innowacyjnych metod kształcenia
 
Kształcenie
 
2. Ułatwienie studentom wyboru przedmiotów z oferty uczelni partnerskich
 
Przedmioty
 
3. Stworzenie systemu ułatwiającego mobilność społeczności akademickiej
 
Mobilność
 
4. Ograniczenie barier biurokratycznych
 
Brak barier
 

Uczelnie biorące udział w projekcie podejmą współpracę z partnerami stowarzyszonymi – przedsiębiorstwami, urzędami miast, organizacjami studenckimi, sieciami badawczymi, fundacjami i organizacjami non-profit.

Więcej informacji: https://enhanceuniversity.eu/

   

UCZELNIE W ENHANCE

 
       
PW_logo_z_napisem_black_ENG
   
                   
Logo Zurich
pg_logo_kolor
tu-delft-2-logo
Politechnika Lwowska
Politechnika Kijowska_logo
 

ENHANCE PROMO

ENHANCE TANDEMY

 
Główna - Start Your Tandem

 

Tandemy językowe, to jeden z projektów w ramach konsorcjum ENHANCE, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych oraz nawiązywanie nowych kontaktów pośród pracowników oraz studentów uczelni partnerskich.

 

W ramach projektu uczestniczy mogą rozwijać swoje kompetencje w ramach 8 języków: hiszpański, włoski, niemiecki, polski, szwedzki, norweski, holenderski i ukraiński.