Partnerzy Tandemów ENHANCE

Partnerzy projektu

 
DAAD_Logo_Suppl_de+en_V_Basic_CMYK

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) jest największą na świecie organizacją finansującą międzynarodową wymianę studentów i naukowców. Powstała z inicjatywy studenckiej w 1925 roku. DAAD jest stowarzyszeniem niemieckich uczelni wyższych i ich studentów - w 2020 roku do DAAD należało 242 uczelnie i 105 reprezentacji studenckich.

Budżet DAAD pochodzi głównie ze środków Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych, Federalnego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Unii Europejską. Innymi sponsorami są rządy innych państw, przedsiębiorstwa, fundacje i Związek na rzecz Nauki Niemieckiej. Siedziba główna DAAD znajduje się w Bonn, a w Berlinie mieści się biuro renomowanego programu dla artystów „Berliner Künstlerprogramm”. Sieć 68 biur zagranicznych i około 470 lektoratów na całym świecie utrzymuje kontakty z najważniejszymi krajami partnerskimi na wszystkich kontynentach oraz służy ekspertyzą i doradztwem na miejscu.

Przedstawicielstwo DAAD w Warszawie powstało w 1997 roku i od tego czasu intensywnie wspiera polsko-niemiecką współpracę i wymianę akademicką.

Czytaj więcej: https://www.daad.pl/en/