Partnerzy

W związku z realizacją projektu Tandemy Językowe w ramach konsorcjum ENHANCE, poszukujemy instytucji, które koncentrują swoją działalność wokół języka i kultury Państw takich jak: Niemcy, Hiszpania, Włochy, Norwegia, Szwecja, Polska i byłyby zainteresowane nawiązaniem współpracy w zakresie promocji projektu oraz organizacji wydarzeń kulturalno-językowych w ramach Tandemów Językowych.

Jako twórcy i organizatorzy projektu Tandemy Językowe poszukujemy wsparcia w następujących obszarach:

 
1. Budowa biblioteki dla Tandemów Językowych
 
Biblioteka
 
Chcąc zapewnić maksymalne wsparcie dla przyszłych użytkowników Tandemów Językowych przy realizacji spotkań, w ramach projektu przygotowujemy bibliotekę z linkami do ciekawych zasobów językowych, które użytkownicy będą mogli wykorzystać na spotkaniach tandemowych.
 
2. Promocja projektu Tandemy Językowe
 
Promocja
 
Pragnąc dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych użytkowników, poszukujemy instytucji, które zechciałyby napisać w swoich mediach o projekcie Tandemy Językowe. Równocześnie mając świadomość, że jest to nowa i innowacyjna metoda rozwoju językowego na polskim rynku, zależy nam także na tym, aby nasze doświadczenia dotarły do jak największej liczby podmiotów działających w zakresie edukacji w celu podzielenia się naszym know-how oraz szerzenia dobrych praktyk dotyczących realizacji projektów skupiających się na wymianie językowej.
 
3. Organizacja wydarzeń kulturalno-językowych w ramach Tandemów Językowych
 
Wydarzenia
 
Dążąc do zbudowania zaangażowanej międzynarodowej społeczności uczącej się w ramach projektu chcemy organizować wydarzenia kulturalno-językowe, które przyczynią się nie tylko do rozwoju językowego i kulturowego, ale także pozwolą użytkownikom Tandemów Językowych poznać ciekawych native speakerów oraz instytucje wspierające rozwój i promocję danego języka i kultury w Polsce i zagranicą.
 
Zostań partnerem
 
Co możemy zaoferować w ramach współpracy:
 
1. Zamieszczenie loga instytucji na stronie głównej projektu Tandemy Językowe oraz zamieszczenie loga instytucji wraz z opisem i podlinkowaniem na podstronie Partnerzy.
 
2. Poprowadzenie wydarzeń kulturalno-językowych, podczas których dana instytucja może zareklamować swoje działania.
 
3. Opublikowanie w mediach społecznościowych postów związanych z kulturą i językiem danego kraju, które zostaną opatrzone nazwą instytucji i podlinkowaniem do strony internetowej danej instytucji.
 
4. Podzielenie się know-how Tandemów Językowych, dzięki któremu w instytucjach partnerskich mogą powstać podobne inicjatywy.
 
5. Podzielenie się know-how oraz doświadczeniem z zakresu Tandemów Językowych w celu przeprowadzenia badań naukowych.
 
6. Promocję języków oraz kultury Państw takich jak: Niemcy, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Norwegia w społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej.
 
7. Promocję języka i kultury Polski w społeczności akademickiej konsorcjum ENHANCE.
 
Prezentacja dla partnerów (.pdf, 1,75 MB)
 
W celu nawiązania współpracy zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Tandemów Językowych:
 

Centrum Współpracy Międzynarodowej

Politechnika Warszawska

Koordynator Tandemów Językowych

Dorota Chromińska

e-mail: dorota.chrominska@pw.edu.pl