Dzień Ukrainy na PW

UKRAINE DAY 6.6.2024 (2)

Politechnika Warszawska organizuje Dzień Ukrainy. Jest to wydarzenie w ramach ENHANCE Task Force Ukraine - jednej z inicjatyw konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE, do którego należy nasza Uczelnia. PW jest liderem tych działań w konsorcjum.

Dzień Ukrainy organizujemy we współpracy z Universitat Politècnica de València z udziałem politechnik z Kijowa i Lwowa.

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - na terenie Politechniki Warszawskiej w gmachu przy ul. Rektorskiej 4 i Universitat Politècnica de València oraz zdalnie. Będzie prowadzone w języku angielskim.

Program:

9.00– 9.30 – Inauguracja z udziałem władz uczelni
9.30–10.00 –  Koncert zespołu Werchowyna
10.00–10.15 – Quiz Ile wiesz o Ukrainie?
10.20–10.40 – Krótki film o Ukrainie z elementami interaktywnymi
10.40–11.10 – Nowoczesna Ukraina z perspektywy młodych ludzi –  obserwacje studentów
11.10–11.25 –  Studia na Ukrainie z punktu widzenia studentów i nauczycieli akademickich – politechniki w Kijowie i Lwowie
11.25–11.45 – Przerwa na kawę
11.45–12.15 – Warsztaty – Kultura i zwyczaje
12.20–12.50 – Warsztaty – Ludzie, dobrobyt, pokój – Odbudowa Ukrainy po wojnie – wizja studentów
12.50–13.20 – Warsztaty – Muzyka, tradycje, kuchnia, język ukraiński
13.20–13.45 – Quiz z wiedzy o Ukrainie z nagrodami
13.45–14.00 – Zakończenie
14.00 – Smaki Ukrainy – degustacja ukraińskich potraw

Zapraszamy do udziału osoby, które zarejestrują się przez formularz online.

ENHANCE Task Force Ukraine zajmuje się projektowaniem i realizacją działań wspierających społeczność ukraińską. Działania obejmują wszystkie kraje konsorcjum ENHANCE, a także ukraińskie uczelnie partnerskie: Politechnikę w Kijowie i Politechnikę we Lwowie. Będziemy m.in. tworzyć i wdrażać projekty związane z nowoczesnym kształceniem.

Koordynatorkami Dnia Ukrainy są: dr Katarzyna Zambrzycka-Papuda z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, liderka ENHANCE Task Force Ukraine oraz Dorota Chromińska, pełnomocnik Studium Języków Obcych PW ds. współpracy z ENHANCE i koordynatorka tandemów językowych w ramach ENHANCE.